Масляна у Верхньому Салтові


У північно-східній частині Харківської області, в мальовничому куточку Вовчанського району, на березі Сіверського Дінця розташоване унікальне місце – Історико-археологічний музей-заповідник «Верхній Салтів».

Верхньосалтівський історико-археологічний комплекс та пам’ятки археології, що розташовані в його довкіллі, – один з найвідоміших в світі об’єктів салтово-маяцької культуру VІІІ-ІХ сторіч.

Для Харківської області салтівські старожитності середини VІІІ - середини Х сторіч н.е. вже давно є археологічним брендом – своєрідною «візиткою» харківської археології. Саме Харківщина разом з сусідніми районами областей Росії та України на сьогодні є однією з найбільш вивчених територій розповсюдження салтівських пам’яток.

Салтово-маяцька культура представлена різними типами пам’яток. Збереглися залишки численних поселень, кочовищ, городищ, відомі катакомбні і ямні могильники, випадкові знахідки речей та їхніх комплексів.

Основну й найбільш численну групу салтово-маяцьких пам’яток становлять поселення. У цей час на всій території поширення салтівської культури відомо близько 400 поселень і городищ, тільки на території сучасної Харківської області їх більше 100. Серед них Верхньосалтівський археологічний комплекс, який має винятково високу історико-культурну цінність.

Кожного, хто завітає до цього гостинного куточку, чекає цікава розповідь про стародавні часи, а також відвідання місць археологічних розкопок, цікаві майстер-класи від народних умільців, українська кухня та ще багато цікавого!

Масляна у Верхньому Салтові

Бажаєте відвідати традиційне українське свято? Дізнатися про народні обряди, пісні та традиції наших пращурів?

Команда Enactus Української інженерно-педагогічної академії на підтримку історико-археологічного музею-заповіднику «Верхній Салтів» з метою розвитку національної культури в регіоні, традицій українського народу та створення умов для їх відродження запрошує Вас до музею на яскраве свято уособлення пробудження природи від зимового сну та ознаменування початку польових робіт – свято Масляни – у суботу 16 березня 2013 року!

Унікальною особливістю музею є те, що Ви матимете можливість побачити експонати, яким понад 1200 років. Для частини експонатів тут діє нестандартне для музеїв правило: «Торкатися руками можна!!!»

Програма свята передбачає:

- екскурсію музеєм;

- участь у традиційних обрядах;

- майстер-класи від місцевих майстрів;

- виступи творчих колективів;

- частування млинцями та ще багато цікавого.

Жителі Верхнього Салтова обіцяють кожному, хто приїде у національному костюмі, спеціальний подарунок від місцевого майстра.

 

Власним транспортом

або

Команда Enactus УІПА організовує відвідання заходу (виїзд – приїзд ст. м. Радянська). Вартість програми:

65 грн. – студенти та учні

70 грн. – дорослі.

Заявки приймаються до 12 березня.

За інформацією звертатися

(067)607-90-00

(063)789-61-42